Právě si prohlížíte prezentaci autorské kolekce ateliéru Tina Hollas Couture. Ateliér najdete v kouzelné části Prahy 1 - Starého města - u Kozího plácku, v ulici U Obecního dvora 4. 

 

Pracuji převážně s ušlechtilými materiály ve 100% BIO ORGANICKÉ kvalitě. Jsem přesvědčená o jejich blahodárném působení na naše tělo.  Moje tvorba reprezentuje uvolněnou sofistikovanou eleganci pro zralé osobnosti, pro které je ušlechtilost materiálu a důvtipná jednoduchost podtržením jejich osobního kouzla a sebevědomí. 

 

Kolekce jsou doplňovány o nové modely v průběhu sezóny. Zároveň se intenzivně věnuji zakázkové tvorbě, která volně vyplývá z aktuální či minulé kolekce.

 

                               

Currently you are visiting presentation of Martina Hollasova's fashion atelier branded Tina Hollas Couture. The atelier is located in a charmingly quaint part of Prague 1 – the Old town –U Obecniho dvora 4, near Kozi placek. 

 

I mainly work with noble materials in 100% BIO ORGANIC quality, as I am positive about a beneficial impact it has on our body. My fashion design represents relaxed and sophisticated elegance suitable for mature personalities, for whom the nobility of materials and inventive simplicity underline their personal charisma and confidence. 

 

The collections are replenished with new models during each season, while I am also intensively occupied with custom-made creations, which are freely following current or past collections.